Çmimet në këtë plazh grek befasojnë turistët

ina-online
ina-online

15 Korrik, 2023

Në profilin e Instagramit Nikana.gr është publikuar një video ku shihet një listë çmimesh në plazhin e Hanioti, e cila, gjykuar nga reagimet, ka befasuar këndshëm turistët.

Gjegjësisht, në video shfaqet çmimi i një restoranti ku kafeja kushton vetëm 1.5 euro (shtëpiake dhe ekspres), ndërsa po aq kushton një frape. Kapuçino është 1.7 euro, lëngu 2.5 dhe birra 1.8 euro.

Sa i përket ushqimit që shumë turistë preferojnë në plazh, një fetë pica dhe një donut kushtojnë 1.7 euro, ndërsa një hot dog kushton 1.5 euro.

Turistët që vizituan këtë vend nuk u habitën vetëm nga çmimet e ushqimeve dhe pijeve, por edhe nga marrja me qira e shezlongëve.

Publikimi tregon se një komplet shezlongësh me çadër kushton nga 12 deri në 20 euro në plazhin e qytetit në vendin e përmendur grek.

Prandaj, mysafirët mund të përdorin shezlongët gjatë gjithë ditës pa pasur nevojë të porosisin asgjë shtesë.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mepso

Pezullohet kompania diskutabile, MEPSO-s i merrte energjinë elektrike pa e paguar

vucic cnn

Vuçiq gënjen në CNN

vjosa rama von der leyen michel

Ulja e çmimit të internetit ‘Roaming’ mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuar në samitin historik në Tiranë

vucic-1

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, zbardhen prapaskenat e lëvizjes së fundit të Vuçiqit – ja çka ndodhë nëse sulmon ushtarakisht

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ