Çokollatë gjatë natës me mandarinë për mëngjes

INA
INA

16 Maj, 2023

Më pëlqen shumë qulli për mëngjes, por disa mëngjese jam shumë dembel për ta bërë atë. Kjo është arsyeja pse unë i drejtohem netëve, që nuk është gjë tjetër veçse një mënyrë për t’i përgatitur dhe që konsiston në lënien e tyre të pushojnë gjatë natës, në mënyrë që të jenë të buta në fillim të mëngjesit. Nuk e keni bërë kurrë kështu? provoni këtë çokollatë gjatë natës dhe zbuloni se sa komode është.

E mira e lënies së qullës së tërshërës gati gjatë natës është se në mëngjes nuk keni nevojë të gatuani asgjë, mjafton t’i ngrohni për një minutë dhe të shtoni fruta të freskëta ose arra për t’i kompletuar. Në këtë rast zgjodha një kombinim të karakterit, mandarinës dhe çokollatës.

Do ta keni parë që kësaj nate i kam shtuar chia-n dhe kjo i jep një teksturë që mua personalisht më pëlqen shumë. Një teksturë më xhelatinoze dhe konsistente, por mund ta bëni pa të nëse nuk e keni në dorë duke ulur pak sasinë e qumështit për ta kompensuar. A nuk tingëllon si një mëngjes i mrekullueshëm?
Receta
shtyp
Bollgur gjatë natës, chia dhe çokollatë me mandarinë për mëngjes
A ju pëlqen ideja për të lënë mëngjesin e bërë gjatë natës? Provoni këtë bollgur gjatë natës, chia dhe çokollatë me mandarinë, të shijshme!

Përbërësit

3 lugë thekon tërshërë
1 lugë gjelle fara chia
1 lugë çaji pluhur kakao
1 lugë çaji krem ​​kakao
P lugë çaji me mjaltë
1 filxhan qumësht bajame
1 mandarinë
Çokollatë e integruar

Preparación

naten e kaluarr colomos në një tas thekon tërshërë, farat chia, kakao, krem ​​kakao, mjaltë dhe qumësht tërshërë dhe përziejini mirë.
Ne rezervojmë në frigorifer deri të nesërmen në mëngjes.
Ne mengjes e vendosim qullën në mikrovalë dhe ziejini ato për një minutë.
Derisa, e qërojmë mandarinën dhe e kemi ndarë në segmente.
Vendosni segmentet e mandarinës në çokollatë gjatë gjithë natës dhe dekorojme me cokollate te grire.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

majonez

Si te pergatisim majonezë

lakra te ziera

Lakra te ziera me mish Vici

KROSANT

Kroasant me çokollatë

patate

Truku për patatet e reja më të shijshme

gozleme

Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

mishtore-mishi

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

fruta

Metoda më e Mirë e Pjekjes së Perimeve në Furrë

kripa kryp

Çfarë të Bëni Kur Keni Hedhur Shumë Kripë në Gatimet Tuaja

Filet Mignon with Mustard and Mushrooms

Mish viçi me panda dhe këpurdha

INFO

NA NDIQ