Çomovski: Nëse e humbim trenin për në BE tani, kush do të jetë fajtor, shqiptarët?

Picture of ina-online
ina-online

03/11/2023

“Nëse tani humbasim trenin për në BE në të cilin do të hipë VMRO-DPMNE, pas tre vjetësh do të kemi një sherr të brendshëm dhe kush do të jetë fajtor, shqiptarët?”, theksoi gazetari i njohur, Aleksandar Çomovski në emisionin “Vetëm Intervistë” në Kanal5.

Ai nënvizoi se ka frikë se VMRO-DPMNE me strukturën gjenetike që kanë, nuk do të përsëritet koha me Gruevskin.

Sipas tij, një “vijë” e mirë bullgare kërkon përplasje mes maqedonasve.

“Nëse tani humbasim trenin për në BE në të cilin do të hipë VMRO-DPMNE, pas tre vjetësh do të kemi një sherr të brendshëm dhe kush do të jetë fajtor, shqiptarët?”, deklaroi gazetari Çomovski.(INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
1 ditë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
11 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

INFO

NA NDIQ