Conference League/ Lazio e Villarreal mbesin jashtë, West Ham, Nice e Fiorentina vazhdojnë marshimin në Evropë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2023

Pas disfatës në Olimpico me rezultatin 1-2, Lazio bie edhe në transfertë ndaj holandezëve të AZ Alkmaar. Bardhekaltërit u mposhtën me të njëjtat shifra 2-1, teksa ishin të parët që kaluan në avantazh falë golit të Felipe Anderson.

Megjithatë, vendasit barazuan shpejt me Karlson ndërsa në fraksionin e dytë Pavlidis i dhuroi avantazhin dhe kualifikimin të tijve në çerekfinale. Kujtojmë se në këtë sfidë nuk ishte i grumbulluar Elseid Hysaj për shkak të një problemi në kyçin e këmbës.

Në ndeshjet e tjera, Nice nuk e vendosi në dyshim biletën për në çerekfinale teksa mposhti me rezultatin 3-1 Sheriff Tiraspol. Francezët kishin fituar 1-0 edhe ndeshjen e parë. Nga ana tjetër, West Ham ishte i pamëshirshëm në sfidën ndaj AEK Larnacas me anglezët që triumfuan me shifrat 4-0.

Ai që hapi llogaritë e ndeshjes ishte italiani Gianluca Scamacca ndërsa Bowen shënoi dy gola para se listës së golashënuesve t’i shtohej edhe Mubama. Kujtojmë se West Ham kishte fituar edhe ndeshjen e parë me rezultatin 2-0. Sakaq, surprizë ishte eliminimi i Villareal nga Anderlecht. Spanjollët u mposhtën në shtëpi me shifrat 0-1 ndërsa në Belgjikë sfida kishte përfunduar në barazim 1-1.

Ndërkaq, në fazën tjetër kaloi dhe Fiorentina ku pas fitores 1 me 0 para një javë në “Artemio Franchi”, pasditen e sotme arriti të triumfonte me rezultatin e thellë 1 me 4, në transfertën turke të Sivasspor. /i.m /abcnews.al

TË FUNDIT
1 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
3 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
3 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
23 orë
Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit
6 orë
Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët
1 ditë
VIDEO/ Daku shau keq maqedonasit Federata e Futbollit e Maqedonisë reagon: të kërkoj falje
14 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!
1 ditë
Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!
14 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ