Conte është objektivi i vetëm për të pasuar Piolin te Milani

INA
INA

04/01/2024

I vetmi trajner që Milani po mendon të zëvendësojë Stefano Piolin sezonin e ardhshëm është Antonio Conte.

Kishte sugjerime përpara pushimeve të Krishtlindjeve se Pioli ishte vërtet në prag të shkarkimit pas një serie rezultatesh të dobëta, përfshirë eliminimin nga Liga e Kampionëve.Ai duket se i ka kthyer gjërat në javët e fundit, kështu që ka të ngjarë të qëndrojë deri në fund të sezonit, por e ardhmja mbetet e hapur.

Drejtori i mediumit Sportitalia, Michele Criscitiello, pretendon se i vetmi opsion real në karta për pronarin e Milanit, Gerry Cardinale, është Conte.
Ky do të ishte një rikthim i jashtëzakonshëm në anën tjetër të San Siros për njeriun që dha Scudetton më të fundit për rivalët e përhershëm të Milanit, Interin.

Conte shihet si alternativa e vetme e mundshme, pasi Roberto De Zerbi nuk duket i gatshëm të largohet nga Brighton, ndërsa Thiago Motta do të ishte shumë i rrezikshëm për t’u ngjitur nga Bologa te kuqezinjtë.

Siç thoshte gjithmonë kur u largua nga Juventusi dhe më vonë nga Interi, Conte kërkon përforcime, pasi ai komenton se ata ‘nuk mund të shkojnë në një restorant me katër yje’ pa një sasi të madhe parash në xhep.


Paga e Contes do të ishte gjithashtu shumë më e lartë se ajo e pranuar nga Pioli.

Milani nuk është i vetmi klub në Serie A që ndjek Conten, pasi ai u afrua gjithashtu nga Napoli dhe refuzoi të pranonte rolin në mes të sezonit pas shkarkimit të Rudi Garcia, por është në listën e dëshirave të tyre për verën. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ