Conte në listën e dëshirave të Chelseat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Prill, 2023

Chelsea po vazhdo të punojë fuqishëm në gjetjen e një trajneri të ri për ta marr drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Graham Potter.

Londinezët deri më tani janë lidhur me Nagelsmann dhe Enriquen me të cilët bisedimet po vazhdojnë, por tashmë në horizont është future edhe Antonio Conte.

Italian u largua së fundi nga Tottenhami për shkak të rezultateve jo të mira, ndërsa në të kaluarën ka qenë në stolin e Chelseat dhe mund të rikthehet sërish aty.

Sipas “The Independent” , Chelsea po shikon një rikthim shokues të iContes si trajner të tyre i ri për sezonin e ardhshëm.

Në raport thuhet se ka pasur kontakte fillestare mes ndërmjetësve, me një takim të drejtpërdrejtë që mund të ndodh së shpejti.

Ndërkohë, është raportuar se “Blutë” janë në bisedime edhe me anglezin Frank Lampard për t’ia besuar skuadrën deri në fund të këtij sezoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

INFO

NA NDIQ