Counter-Strike 2 merr vlerësim më të keq, versioni Mac i anuluar

INA
INA

11/10/2023

Rishikimet e fundit të lojtarëve për Counter-Strike 2 e ulën vlerësimin e lojës në 68 për qind, që është vetëm rezultati i dytë i tillë në historinë e lojërave të Valve.

Pas publikimit dy javë më parë, Counter-Strike 2 shkaktoi reagime të ndryshme nga lojtarët dhe fansat. Në Steam, vlerësimi i përdoruesve fillimisht ra në “kryesisht pozitiv”, dhe tani edhe më i ulët se ai – në “i ndarë”.

Kjo do të thotë që më pak se 70 për qind e lojtarëve që kanë lënë një rishikim të lojës rekomandojnë ta luajnë atë. Më konkretisht, 68 për qind e lojtarëve aktivë së fundmi rekomandojnë video-lojën.

Një vlerësim i tillë, jo tipikisht i ulët për lojërat Valve, është arritur deri më tani nga vetëm një lojë e Valve – loja me letra Artifact.

Municion shtesë për kritikimin e lojës iu dha edhe audiencës së pakicës që luan në macOS dhe kompjuterë të vjetër. Domethënë, Valve konfirmoi sot se CS2 nuk do të marrë versionin e tij për macOS.

Më parë, CS:GO ishte gjithashtu i disponueshëm në atë platformë, kështu që lojtarët me Prime Status në Mac do të marrin një rimbursim.

Sa i përket kompjuterëve të vjetër, është konfirmuar se nuk do të ketë mbështetje për sistemet operative 32-bit ose harduerin DirectX 9. Në vazhdim, CS2 do të zhvillohet ekskluzivisht për Windows 64-bit dhe Linux.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dua lipa

FOTO/ Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

online media shkrim ne internet

Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

youtube-804x380

Kur do të vijë YouTube në Shqipëri? Acromax informacione ekskluzive pas takimeve në Berlin

gmail

Nga nesër, Google fshin llogaritë joaktive të Gmail, çfarë duhet të bëni?

nasa

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

elon-musk

Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X: “Vafshi në djall!”

Inteligjenca artificiale AI

Katër klanet që komandojnë mbi Inteligjencën Artificiale

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp rikthen një funksion të cilin e kishte larguar më parë

INFO

NA NDIQ