Covid-19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsejtë 1236 teste prej të cilave 124 person kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Numri më i lart i personave të infektuar është regjistruar në Shkup, dhe atë 98, Kumanovë 1, Prilep 6, Tetovë 1, Kavadar 7, Ohër 3, Strumic 1, Shtip 2, Kërçovë 1…, shkruan Alsat.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik gjithashtu njoftojnë se janë regjistruar dhe 543 pacientë të shëruar dhe 7 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19. Raste aktive në vend janë 2445. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ