Covid 19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 3.197 teste të kryera në gjithë vendin, janë regjistruar 711 raste të reja me Kovid-19, numri më i lartë prej të cilëve në Shkup, gjithsejtë 505. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik raportojë për 7170 pacientë të shëruar. Ndërsa në 24 orët e fundit 26 pacientë kanë humbur betejën me Covid-19.

TË FUNDIT
15 minuta
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
17 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
23 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
1 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi
15 orë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
1 ditë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
3 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit
21 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
17 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
15 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
24 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë

LEXO MË SHUMË

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

alexis tsipras

Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

INFO

NA NDIQ