COVID-19 në Maqedoni, 1.543 raste të reja, 18 humbje jete

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Shkurt, 2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 4.667 teste, ndërsa janë regjistruar 1.543 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja (1543), janë regjistruar 220 riinfektime dhe një riinfektim i dytë.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1.961 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sot janë konfirmuar … viktima nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 18 persona të vdekur: 9 të vdekur nga Shkupi (63, 72, 72, 73, 74, 78, 79, 85 dhe 90), 3 të vdekur nga Prilepi (56, 76, 69), 2 persona të vdekur nga Ohri (84 dhe 89) dhe nga një të vdekur nga Manastiri (84), Kërçova (74), Kumanova (83) dhe Resnja (63).

Sipas regjistrit të të vdekurve me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im” janë raportuar edhe 8 persona të vdekur, nga Shkupi (3), Probishtipi (1), Shtipi (1), Strumica (1), Dellçeva (1) dhe Gostivari.(1) . Të vdekurit janë të moshës 41 deri në 81 vjeç. Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në periudhën 04.01.2021 – 29.01.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 272.437, numri i të shëruarve është 249.631, numri i të vdekurve është 8.470, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.336.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ