COVID-19 në Maqedoni, 1.543 raste të reja, 18 humbje jete

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 4.667 teste, ndërsa janë regjistruar 1.543 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja (1543), janë regjistruar 220 riinfektime dhe një riinfektim i dytë.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1.961 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sot janë konfirmuar … viktima nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 18 persona të vdekur: 9 të vdekur nga Shkupi (63, 72, 72, 73, 74, 78, 79, 85 dhe 90), 3 të vdekur nga Prilepi (56, 76, 69), 2 persona të vdekur nga Ohri (84 dhe 89) dhe nga një të vdekur nga Manastiri (84), Kërçova (74), Kumanova (83) dhe Resnja (63).

Sipas regjistrit të të vdekurve me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im” janë raportuar edhe 8 persona të vdekur, nga Shkupi (3), Probishtipi (1), Shtipi (1), Strumica (1), Dellçeva (1) dhe Gostivari.(1) . Të vdekurit janë të moshës 41 deri në 81 vjeç. Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në periudhën 04.01.2021 – 29.01.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 272.437, numri i të shëruarve është 249.631, numri i të vdekurve është 8.470, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.336.

TË FUNDIT
4 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
4 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
7 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

16 orë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
10 orë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
15 orë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë
10 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
13 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ