COVID-19 në Maqedoni/11 humbje jete, 920 raste të reja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/02/2022

Ministria e Shëndetësisë bën me dije, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik se në 24 orët e fundit:

Janë kryer 3338 teste dhe janë regjistruar 920 raste të reja me KOVID-19: Shkup – 502, Manastir – 54, Kumanovë – 48, Veles – 40, Tetovë – 35, Prilep – 31, Kavadar – 27, Shtip – 24, Kërçovë – 20, Strumicë dhe Gostivar – 18, Ohër – 16, Negotinë – 14 , Gjevgjeli – 12, Koçani – 11, Sveti Nikole dhe Kriva Pallanka – 8, Struga – 7, Resnja – 5, Demir Kapi, Vinica dhe Dibra – 4, etj.

Nga numri total i pozitivëve (920), janë regjistruar 119 riinfeksione. Gjatë 24 orëve janë regjistruar 1.190 pacientë të shëruar, edhe ate 1039 nga Shkupi, Kumanova – 47, Manastiri – 32, Gostivar – 16, Shtip – 13, Dibër – 9, Strumicë – 7, Koçani dhe Resnja – nga 5, Radovishi – 3, Veles, Kërçovë, Kriva Pallanka dhe Demir Hisar – nga 2, Tetova, Kavadari, Negotino, Berova, Probishtip dhe Kratovë – nga një.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 11 persona të vdekur: 6 të vdekur nga Shkupi (moshat nga 61-83), dy nga Manastiri (66 dhe 88), një nga Ohri (91), Strumica (77) dhe Tetova (72). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.846.264 testime të KOVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 287.016, numri i të shëruarve është 267.134, numri i të vdekurve është 8.747, ndërsa numri i rasteve aktive është 11.135.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ