COVID-19 në Maqedoni/ 214 raste të reja me virus, humbin jetën 8 pacientë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/03/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.133 testime janë regjistruar 214 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 135 janë në Shkup, Manastir 20, Prilep dhe Ohër 10, Kavadar 8, Strumicë 7, Kumanovë 5, Koçani 4, Tetovë, Veles, Kërçovë dhe Gjevgjeli 2 dhe nga 1 në Dibër, Shtip, Resnjë, Negotinë, Kriva Pallanka, Vallandovë dhe Vinicë.

Nga MSH theksojnë se nga gjithsej 214 raste të reja, 33 prej tyre janë riinfektime.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 96 pacientë të shëruar dhe 8 të tjerë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 303.354 raste, ndërsa prej tyre 292.048 janë shëruar dhe 9.180 persona kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 2.126 raste aktive.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ