COVID-19 në Maqedoni/Edhe sot mbi 1 mijë të infektuar, 6 humbje jete

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2022

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informoi sot janë regjistruar 1171 raste të reja me COVID-19 nga 7.932 teste të kryera.

Sipas Institutit të Shëndetësisë në bazë të komunave, këto janë shifrat e infektimeve: Shkup 641, Manastir 134, Ohër 54. , Prilep – 48, Kumanovë – 39, Kavadar – 34, Shtip – 33, Gostivar – 26, Strumicë – 23, Tetova – 21, Veles – 20, Krushevë – 16, Koçani – 14, Gjevgjeli – 13, Kërçovë – 8 dhe Strugë Kriva Pallanka dhe Resnja – nga 6, Vinica – 5, Negotino dhe Probishtip – 4, Sveti Nikole dhe Berovë – nga 3, Demir Hisar dhe Dojran – nga 2, Vallandova, Kratovë, Bogdanci dhe Makedonski Brod – nga 1.

204 të shëruar janë regjistruar nga: Shkupi 120, Manastiri 23, Gjevgjelia 9, Resnja 8, Prilepi dhe Koçani 6, Kavadari dhe Velesi 5, Kumanova, Struga dhe Makedonski Brod 4, Ohri 3. , Shtip – 2, Strumicë, Kërçovë, Negotinë, Sveti Nikollë dhe Bogdanci – nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 6 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Shkupi (69, 77, 84 dhe 91) dhe një i vdekur nga Manastiri (78) dhe Vallandova (77). Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital. (INA)

TË FUNDIT
52 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
1 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
1 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
2 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

18 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
2 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
22 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
18 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ