COVID-19 në Maqedoni, rastet e 24 orëve të fundit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit u regjistruan 690 raste të reja me Covid-19 nga 2 790 testime të kryera, prej rasteve të reja u regjistruan 94 riinfektime, 21 të vdekur, dhe 676 të shëruar njofton, Portalb.mk. 

Në Shkup ndërruan jetë 12 pacientë (65v, 66v, 69v, 70v, 71v, 73v, 73v, 76v, 79v, 87v, 88v dhe 89v), dy nga Ohri (79 dhe 85v), një nga Gostivari (84v), Struga (78v), Kumanova (66v) dhe Manastiri (83v). Në sistemin Termini Im janë regjistruar edhe tre persona që kanë ndërruar jetë nga 3 shkurti deri më 5 shkurt: Ohri (1), Strumica (1) dhe Velesi.

Ministria sqaroi që gjashtë viktima ishin plotësisht të vaksinuar.

Rastet e reja:

 • Shkup – 490,
 • Kavadar – 42,
 • Kumanovë – 26,
 • Strumicë – 25,
 • Shtip – 20,
 • Gostivar 15
 • Ohër – 15,
 • Veles 9
 • Negotinë – 9,
 • Manastir – 8,
 • Tetovë – 6,
 • Prilep 4
 • Gjevgjeli – 4,
 • Kërçovë, 3
 • Koçani 3
 • Dibra – 3,
 • Struga – 2,
 • Radovishi, 1
 • Kriva Pallanka, 1
 • Vinica, 1
 • Probishtipi, 1
 • Kratovi 1
 • Demir Kapija – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkupi – 460,
 • Prilepi – 67,
 • Tetova – 33,
 • Strumicë 24
 • Ohri – 24,
 • Gostivar – 21,
 • Koçani – 14,
 • Struga – 10,
 • Shtip – 6,
 • Makedonski Brod – 3,
  Gjevgjeli, 2
 • Radovish 2
 • Vinica, 2
 • Kratovë 2
 • Bogdanci – 2,
 • Dellçeva, 1
 • Valandova, 1
 • Krusheva 1
 • Demir Hisari – 1

Rastet aktive:

Shkup 127779, Aktiv 6500
Kumanovë 15330, Aktiv 553
Manastir 13325, Aktiv 790
Prilep 13025, Aktiv 363
Tetovë 12767, Aktiv 423
Kavadar 9443, Aktiv 560
Gostivar 9022, Aktiv 261
Veles 8759, Aktiv 343
Ohër 8187, Aktiv 291
Shtip 7679, Aktiv 173
Strumicë 7516, Aktiv 321
Kërçovë 5082, Aktiv 186
Koçani 4772, Aktiv 152
Strugë 4481, Aktiv 117
Gjevgjeli 3935, Aktiv 197
Negotinë 3347, Aktiv 199
Sveti Nikole 2516, Aktiv 95
Resnjë 2445, Aktiv 114
Radovish 2360, Aktiv 121
Kriva Pallankë 2259, Aktiv 70
Dellçevë 1826, Aktiv 71
Berovë 1657, Aktiv 13
Dibër 1532, Aktiv 31
Valandovë 1429, Aktiv 88
Vinicë 1318, Aktiv 31
Probishtip 1266, Aktiv 17
Bogdanci 936, Aktiv 76
Kratovë 900, Aktiv 28
Krushevë 830, Aktiv 16
Demir Hisar 791, Aktiv 28
Makedonski Brod 659, Aktiv 31
Makedonska Kamenica 515, Aktiv 21
Demir Kapija 508, Aktiv 21
Pehçevë 439, Aktiv 10
Dojran 237, Aktiv 6

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.821.672 testime të KOVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 278.872, numri i të shëruarve është 257.956, numri i të vdekurve është 8.599, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.317.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ