COVID-19 në Maqedoni, shifrat e 24 orëve të fundit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 11.479 teste, ndërsa janë regjistruar 1.396 raste me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 348 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sot janë konfirmuar 6 viktima nga coronavirusi. Nga një i vdekur nga Demir Hisari (78), Manastiri (79), Resnja (73), Prilepi (76), Shtipi (63) dhe Makedonska Kamenica (73). Në regjistrin Termini Im poashtu janë regjistruar 3 viktima. Nga një në Tetovë, Strumicë dhe Kërçovë, kanë vdekur në periudhën prej 17 – 18.12.2021. Të vdekurit janë të moshës nga 68 deri në 87 vjeç.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 233.464, numri i të shëruarve është 214.854, numri i të vdekurve është 8.032, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.578.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ