Covid në Maqedoni, 4 297 raste të reja për vetëm tre ditë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2022

Numri i rasteve aktive me covid në vendin tonë shënon 8 209, që është një rritje prej 1 300 rasteve për vetëm një ditë.
Në 24 orët e fundit u regjistruan 1 725 raste të reja, ndërsa kishin vd ekur dy pacientë.

Siç informon MSH, më së shumti nga të infektuarve të rinjë janë në Shkup me 1 028, më Manastir 148, Prilep 112 dhe Ohër 61.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 230 265 persona. Prej tyre 214 054 janë shëruar ndërsa 8 002 kanë vd ekur.

Sipas autoriteteve shëndetësore, vaksinimi ngelet mënyra më e mirë për të dalë nga kriza./Zhurnal.m

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

FB_IMG_1709329933155

Lëvizja Besa mbështetje masive në Vrapçisht

INFO

NA NDIQ