Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Picture of ina-online
ina-online

30/09/2023

Al Nassr mundi Al Tain në raundin e tetë të kampionatit saudit. Skuadra e drejtuar nga Luís Castro, dominoi që në hapat e parë të ndeshjes me Talisca dhe Cristiano Ronaldo, që ishin edhe lojtarët më të spikatur.

Megjithatë, pavarësisht dominimit, vendasit arritën t’i afrohen portës së kundërshtarit të rrezikshëm, me Nawaf që bëri pritje të rëndësishme.

Në minutën e 32-të dhe pas disa rasteve të humbura nga Cristiano Ronaldo, Al Nassr kaloi në avantazh me anë të Talisca. Portugezi asistoi brazilianin, i cili e përfundoi për herë të pare topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, Al Tai përfitoi nga shpërqendrimi i mbrojtjes së Al Nassr dhe, pas një rivënie, holandezi Virgil Misidjan, nuk dështoi përballë me portierin dhe arriti të barazojë në 1-1.

Pak minuta më vonë vendasit patën një mundësi të shkëlqyer për të kthyer gjërat, por ishte Al Nassr, me anë të një penalltie të kthyer në gol nga Cristiano Ronaldo, i cili arriti të shënojë golin e dytë në minutën e 86-të.

TË FUNDIT
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

23 orë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
22 orë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
1 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
20 orë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
1 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ