Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite (FOTO)

ina-online
ina-online

22/09/2023

Futbollisti portugez me famë botërore, Cristiano Ronaldo, i cili luan për skuadrën Al Nassr të Arabisë Saudite, ka bërë valle me shpatë me shokët e tij të skuadrës me veshje tradicionale arabe.

Në një video-postim në rrjetet sociale nga ekipi Al Nassr për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite, që shënohet më 23 shtator, thuhet: “Ne ëndërrojmë dhe arrijmë së bashku, nën një flamur”.

Në video shihet Ronaldo, sulmuesi senegalez Sadio Mane dhe lojtarë të tjerë të skuadrës të veshur me kostumin tradicional arab dhe shaminë e kokës “kufiyye” dhe duke bërë valle me shpatë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ