Çun Lajçi: Lloga është si Kurti, mos u dorëzo Krenar i krenarisë sonë!

ina-online
ina-online

04/11/2023

Aktori i mirënjohur, Çun Lajçi ka shkruar një porosi në përkrahje të Krenar Llogës, ministrit të drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, njëherit sekretar i Aleancës për Shqiptarët (ASH).

Ja porosia e tij:

Mos u dorëzo Krenar i krenarisë sonë!

Krenar Lloga, politikan i profilit t’Glaukut madje edhe t’Albinit, i vendosun, krejtësisht vetvetja, kokë që s’thehet leht, thellësisht i lidhun me vuejtjet e t’burgosurve shqiptarë që mbahen padrejtësisht në kazamatet maqedone!

Po shkruej, ngaqë me nxitën ca portale e pak televizione, të cilave nuk iu shkoi për shtati, (madje as për shtrati), kërkesa e struganit si Ministër drejtësie, që t’shqyrtohet kërkesa e tij për amnestimin e të burgosurve!

Thashë
Sa t’mjerë jemi, ne grushti i vogël i shqiptarëve, sa inatçor e t’përçamë n’trojet tona shekullore!
– Në vend që t’përkrahet me ngulm Krenari e t’jemi krenar për guximin e tij prej ministri, ne ia thejmë krahët me budallakitë e inferioritetit!
Nji grusht jemi por mjerisht edhe atë grusht e thejmë n’hundët tona, jo n’hundët e xhelatit!
Krenar Lloga, unë ndjehem krenarë me iniciativën tande por krenarë e krah do t’duhej t’ishin edhe bashkëkombasit e mi n’Iliridë!

Mos u dorëzo Krenar i krenarisë sonë!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ