Çupi: Zyra në 23 komuna, për informimin e diasporës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Qendra për diasporë në bashkëpunim me organizatën ndërkombëtare për migracion në Shkup dhe ministrinë e administrates, në kuadër të proektit të tyre bënë trajnimin për rritje të kapaciteteve dhe për orientim të punonjësve komunal.

Ministri I Diasporës Xhemail Çupi thotë se do të bëjnë edhe hartëzimin e diasporës tonë.

Në fazën e dytë, pra, në mesin e këtij viti do të realizohen shumë projekte interesante për diasporën tonë si shërbime drejtpërsëdrejti,

orientim për lëndët që janë diskutabile që duhet t’i shpejtojnë institucionet në raport me kërkesat e diasporës dhe të bëhet një thirje të re për angazhim edhe të komunave të tjera.

TË FUNDIT
33 minuta
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!
38 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
4 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
7 orë
VLEN në qeveri/ Aleanca për Shqiptarët me dy ministri
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
7 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Sot Ixheti nesër Artani, ndryshe s'ka kuptim as ndryshimi

LEXO MË SHUMË

IMG_2338

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

INFO

NA NDIQ