Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

0

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët.

“Unë pajtohem për këtë që një kohë të gjatë, mendoj se është e vetmja zgjidhje e mundshme,” tha Daçiq për “Kurir”.

Kreu i shtetit serb të enjten ka bërë thirrje për caktimin e vijës kufitare në mes të Serbisë dhe Kosovës, transmeton Klan Kosova.