Daçiq: Mora garanci nga SHBA-ja që Asociacioni duhet të formohet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka njoftuar se ka zhvilluar disa takime gjatë qëndrimit të tij në Washington. Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë, bën të ditur se Daçiq ka zhvilluar takime edhe me Chollet dhe Escobar.

Siç thuhet në njoftimin e tyre, Daçiq ka marrë sigurinë e SHBA-së se “besojnë që Asociacioni duhet të formohet” dhe se amerikanët “vlerësojnë shumë pozicionin konstruktiv të Serbisë në kuadër të dialogut Prishtinë-Beograd”.

Në fotografitë e publikuara, Daçiq shihet që ia ka bërë një dhuratë emisarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

ulqin

VOA : Ulqini pret me shpresë urën që e lidh me Shkodrën

Ivana Stradner

Stradner: Rusia dëshiron të hapë një front të dytë në Ballkan, tash me temën e gjenocidit në Srebrenicë

ramabaja

“Ashtu si ka ardhur edhe shkoi”, Ramabaja tregon detaje nga shkarkimi i Shqiprim Arifit

spitali vranje

Një nënë shqiptare vdes gjatë lindjes në Spitalin e Vranjës, rasti nuk raportohet në polici as në prokurori nga spitali

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

James O’Brien Xhejms O Brajan

O’Brien: Kam punuar si i ri në hetimin e krimeve të luftës në Srebrenicë, duhet të përballemi me të vërtetën

Drashkoviq-696x383

Drashkoviq: Me gënjeshtra, shteti serb nxiti urrejtje dhe histeri anti-shqiptare

republika serpska

Republika Sërpska miraton raport që e mohon genocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ