FOTO/Dalin detaje të reja nga vrasja e shqiptarit në Itali, është qëlluar me silenciator, kamerat fiksuan autorin

INA
INA

05/11/2023

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja nga vrasja e 30-vjeçari Klaudio Myrtaj, i cili u gje i vdekur brenda një punishteje artizanale me qendër të Vernante, në zonën Cuneo, në via Umberto.

Sipas mediave shqiptari është qëlluar me pistoletë me silenciator, dhe plumbi i ka prekur kokën.

Policia ka marrë në pyetje disa persona, mes të cilëve të dashurën e 34-vjeçarit. Ndërkohë pista kryesore e hetimit aktualisht është ajo për motive xhelozie. Kamerat e kanë fiksuar autorin që kreu vrasjen por identiteti i tij nuk dallohej.Në fshatin ku Klaudio ishte shpërngulur disa muaj më parë dhe jetonte në një shtëpi jo shumë larg vendit të krimit, ai mbahet mend si një punëtor i palodhur, gjithmonë i buzëqeshur dhe që i përshëndeste të gjithë dhe gjithmonë kishte marrëdhënie të mira me ata që e takonin, shkruajnë mediat vendase.

Ende nuk dihen arsyet e ngjarjes së rëndë, ndërsa rasti është në hetim nga autoritetet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

protesta-londer

Arrestohen disa shqiptarë në Londër, hodhën fishekzjarre kur festuan për Pavarësinë

libra

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen (VIDEO)

frank-shkreli

Në Ditën e Pavarësisë Kombëtare, 2023 Dokumenta të Agimit të Lirisë: “Memorandumi i shqiptarëvet që kanë dalur maleve”

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Surprizë e veçantë në Aeroportin e Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare në festën kuq e zi

femijet cikago

Drenica përmes valles “Hamëz Jashari” vjen në Çikago

eric adams

VIDEO| Kryebashkiaku i Nju Jorkut uron Pavarësinë e Shqipërisë: Gëzuar shqiptarë (VIDEO)

viza kosova heqja vizave

Sa para duhet të keni me vete për të udhëtuar në zonën Schengen pas 1 janarit 2024?

takim letrar vjene

Nëntori i letrave shqipe dhe atdhedashurisë në Vjenë

veli rashani france

Vritet në Francë ish-ushtari i UÇK-së

INFO

NA NDIQ