Dalin emrat e drejtorëve të tjerë të ASH-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Aleanca për Shqiptarët ka përzgjedhur edhe emra tjerë për drejtorë në disa institucione të tjera që kësaj partie i takojnë nga ‘kulaçi’ qeveritar.

Siç mëson Shenja, këta janë emrat e përzgjedhur që pritet sot të kalojnë në Qeveri.

Ja dhe emrat tjerë:

Agjencia për Rini dhe Sport – Isak Lazami zv drejtor

Qendra për punë Sociale Shkup Izair Memeti

Drejtoria për menaxhim me pronën e konfiskuar – Driton Nebiu

Inspektorati i Arsimit, Halit Ferati

Biblioteka Tetovë – Nurije Bajrami drejtoresh

Pyjet e Maqedonisë – Safet Miftari zv drejtor

Ushqim dhe Veterinari – Denis Aliti zv drejtor

Vardar Film – Bujar Bajrami drejtor

Osama Muadini – zvdrejtor MIA

TË FUNDIT
4 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

19 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
12 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
10 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
19 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
10 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ