Dalin fotot, ja dhuratat që i shkëmbyen Kurti dhe Erdogan (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është takuar dje me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ata kanë shkëmbyer edhe dhurata me njëri-tjetrin.

Kurti tha se ky takim ka qenë mikpritës.

Image

Albin Kurti dhe Recep Tayyip Erdogan

Ai shtoi se se marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Turqisë po thellohen.

“Marrëdhëniet tona ndërmjet Kosovës dhe Turqisë sa vijnë e thellohen, ndërkohë që punojmë bashkërisht në fuqizimin e bashkëpunimit ekonomik dhe shkëmbimeve tregtare. Në këtë drejtim, një hap i rëndësishëm do të jetë dhe zhvillimi i forumit të parë ekonomik të bizneseve të Kosovës dhe Turqisë, që do të mbahet të hënën në Stamboll”, ka shkruar ai.

Image

Recep Tayyip Erdogan
TË FUNDIT
3 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
3 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
22 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
23 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
23 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
22 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
3 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
3 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

spanja

Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës

mitrovica-ibri

Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

veriu i kosoves policia

“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun

ejup maqedonci

Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar

bardhyl mahmuti mamuti

Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt

sharr travel

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

INFO

NA NDIQ