Dalin në terren, a po i vie era zgjedhje

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2023

Partitë politike kanë intensifikuar takimet me qytetarët.

Dy krahët e BDI-së, “Grupi i Zjarrit” dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti së bashku me Artan Grubin si dhe Lëvizja Besa, janë duke intesifikuar takimet në teren me qytetarët.

Ndërkohë nuk ka ndonjë lëvizje nga partitë tjera.

Mbrëmë “Grupi Zjarrit” dhe Ali Ahmeti realizuan takime njëri në Manastir e tjetri në Çegran për t’u takuar me qytetarët.

Ndërsa, në anën tjetër edhe kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka filluar takimet me qytetarët. Mbrëmë Kasami ka realizuar takim me strukturat e degës në Kondovë të Sarajit, ku ka dëgjuar hallet dhe brengat e tyre.

Siç duket pozita dhe opozita janë duke intesifikuar takimet me qytetarët, duke dhënë sinjale se zgjedhje të parakohshme mund të kemi së shpejti. Ndryshe BDI me Ali Ahmetin sonte do të vazhdojnë takimet me qytetarët në rethin e Gostivarit.(INA)

TË FUNDIT
57 minuta
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
1 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

14 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
9 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
14 orë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën
7 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
14 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ