Dalin pamjet e kontrabandimit të armëve me auto-ambulancë nga Serbia në veri të Kosovës

INA
INA

5 Korrik, 2023

Në videon të cilën e ka siguruar The Geopost shihet qartë një autoambulancë duke iu afruar , Civilna Zastites dhe duke iu treguar se ku jane armët.

Deputetja e parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns në një fjalim të bërë sot në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, ka folur sërish për situatën në veri, derisa ka thënë se fajtori kryesor është Serbia.

Ajo ka thënë se armët që po kontrabandohen nga Serbia në Kosovë, po bëhen përmes autoambulancave dhe po shkarkohen në kishat ortodokse. Kearns tha se për këtë është në dijeni edhe KFOR-i.

Qeveria e Kosovës i ka shpallur Civilna Zastiten date me pare si organizatë terroriste dhe te rrezikshme per sigurine e Kosoves.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Screenshot_2023-09-27-12-57-46-259-edit_com.facebook.katana

Ministri Shfeçla jep detaje të reja nga aksioni. Ja kush është njëri nga të vrarët

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

dacic

Daçiq “nuk e di” nëse Radoiçiq është në videon që nxori Sveçla

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

jusuf buxhovi

Mashtrimi i “konfliktit të grirë” me Serbinë dhe modeli i Donbasit?

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

INFO

NA NDIQ