Danella Arsovska shkarkoi drejtorët e BDI-së në Qytetin e Shkupit

Picture of INA
INA

27/06/2024

Ndërmarrjet Publike NQP “Shkup”, “Parqet dhe Gjelbërimet” dhe “Rrugë dhe Rrugicat” nga sot kanë drejtorë të ri, transmeton TV21.

Ata janë emëruar nga kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska.

Në NQP do të jetë Dragi Kushovski, në “Parqe dhe Gjelbërime” Martin Agellovski ndërkaq në “Rrugë dhe Rrugica” Vanço Umllenski.

Nga Qyteti i Shkupit thonë se drejtorët e emëruar vinë nga sektori privat dhe se janë profesionistë të fushës.

Kujtojmë se me dy ndërmarrje publike, “Parqe dhe Gjelbërime” – Sefi Shabani dhe “Rrugë dhe Rrugica” – Qamil Kovaçi, kanë udhëhequr kuadro të BDI-së, ndërkaq në NQP ka qenë Kërste Petrevski nga GROM-i.

TË FUNDIT
1 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 ditë
Mickoski për zëvendësministrat e rinj: Të gjithëve u japim një shansë!
1 ditë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
11 orë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
1 ditë
Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi (FOTO)
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 ditë
Profesori Astrit Iseni nga Kumanova emërohet zv/ministër i MPB

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ