Danella Arsovska e Qytetit të Shkupit do të formojë parti politike

ina-online
ina-online

13 Korrik, 2023

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska po shqyrton mundësinë e formimit të një subjekti politik.

Ajo si kandidate e pavarur fitoi Shkupin me përkrahjen e partive opozitare, përfshirë VMRO-DPMNE, ASH dhe Alternativën.
Me shumë gjasa një parti e re politike do të shfaqet në skenën politike.

Lajmi për mundësinë e formimit të partisë është lansuar nga TV21 duke u thirrur në burime të afërta me Arsovskën.

Kjo ide është nxitur nga rezultatet e anketës së fundit të publikuar nga IRI, ku thuhet se 19 për qind e të anketuarve mendojnë se Arsovska duhet të rizgjidhet kryetare e kryeqytetit, 29 për qind e të anketuarve janë përgjigjur pozitivisht, ndërsa 53 për qind negative. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ