Dani Alves rrezikon 12 vite burg

INA
INA

15/11/2023

Dani Alves vijon të qëndrojë në burg që prej 20 janari të këtij viti, teksa çështje e tij do të shkojë në Gjykatë në Barcelonë në muajin dhjetor, aty ku mbrojtësi brazilian pritet të përballet me akuzat për përdhunim.

Mediat spanjolle aludojnë se nëse akuza ndaj Davi Alves do të vërtetohet, atëherë 40-vjeçari që ka fituar tre herë Ligën e Kampionëve me Barcelonën, mund të përballet me një dënim të rëndë prej 12 vitesh burg.

Dani Alves u akuzua nga një 23-vjeçare se e ka përdhunuar në tualetin e një klabi të njohur në Barcelonë dhe u arrestua më 20 janar të këtij viti. Vetë futbollisti ka mohuar vazhdimisht akuzat, duke theksuar se raporti seksual ka qenë konsensual mes të dyve, megjithatë fjalën e fundit do ta thotë gjykata në dhjetor, duke qenë se tashmë hetimet janë mbyllur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ