Dani Olmo: Kjo fitore është për Pedrin

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Mesfushori i kombëtares spanjolle, Dani Olmo, është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes në suksesin 2-1 kundër Gjermanisë në Shtutgart në çerekfinale.

Para takimit, ai ishte në balotazh me Pedrin, por në fund De la Fuente vendosi për Pedrin. Me dëmtimin e mesfushorit të Barçës, De la Fuente i besoi një vend pikërisht yllit të Lajpcigut. Dani Olmo nuk ka zhgënjyer. Ai ka qenë protagonisti kryesor i Spanjës. Fillimisht ka shënuar golin e 1-0 pas një asisti të Lamine Jamal. Ndërsa në minutën e 119-të i dhuroi topin Mikel Merinos që shënoi golin e fitores 2-1 të Spanjës. Dani Olmo i ka bërë në këtë mënyrë një dhuratë aspak të këndshme trajnerit që i dha mundësinë të debutonte me Lajpcigun në vitin 2020, Juliën Nagelsman.

Një dhuratë mjaft e hidhur duke eliminuar Gjermaninë. Ai ka folur për mediat spanjolle, duke komentuar fitoren ndaj të zotëve të shtëpisë dhe paraqitjen e tij. “Jam vërtet i lumtur. Është një burim krenarie, çfarë ekipi të madh kemi, si kemi luftuar deri në fund. Është e pabesueshme, ndiej shumë gëzim. Ky nuk është kampionati i Dani Olmos, ky është kampionati i të gjithëve, grupi është gjëja më e rëndësishme te kjo Spanjë. Le të shpresojmë që dëmtimi i Pedrit të jetë vetëm një goditje, sepse ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne. Kjo fitore është për të.

TË FUNDIT
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ