Danillovski: Pandemia e koronavirusit gradualisht po shuhet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Epidemiologu Dragan Daniellovski në një intervistë për TV21 tha se vendi tashmë ka kaluar pikun e Covid-19 dhe se gradualisht pandemia e Covid-19 po shuhet.

“Po, piku i rasteve të reja ka kaluar tashmë me datë 23-24 janar. Diku në fillim të shkurtit kaluam pikun e rasteve të vdekjes, bie edhe numri i të shtrirëve në spital. E gjithë kjo tregon se epidemia e koronës tek ne ngadalë po shuhet. Kemi një trend të rënies në vazhdimësi”, tha Dragan Danillovski, epidemiolog.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

INFO

NA NDIQ