“Dardanët” i mbyllin me “turp” eliminatoret, Kosova del me “kokë ulur” nga përballja me Bjellorusinë

Picture of ina-online
ina-online

22/11/2023

Dardanët” e Kosovës e kanë mbyllur në mënyrën më të turpshme të mundshme, këtë fazë kualifikuese të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, teksa mbrëmjen e kësaj të marte janë mundur me rezultatin minimal, 0 me 1, nga Bjellorusia, në “mitikun” e Prishtinës, “Fadil Vokrri”.

Goli i vetëm i sfidës ka ardhur në minutën e 43’-të të pjesës së parë, ku me një goditje potente nga jashtë zone, “bomberi” i BATE Borisov, Dmitriy Antilevskiy ka mposht “shtatlartin”, Visar Bekaj, duke e çuar topin në rrjetën “Dardane”.

Në përballjen tjetër të këtij grupi, Izraeli mundi me rezultatin e pastër, 0 me 2, Andorrën, ndërsa Rumania mposhti në “Arena Nationala” të Bukureshtit, “helvetët” e Zvicrës, me rezultatin, 1 me 0, pas golit të Denis Alibec për të mbajtur vendin e parë, në grupin I.

Pas përfundimit të këtyre sfidave, Rumania merr vendin e parë në grupin I, me 22 pikë, 5 më shumë se Zvicra e vendit të dytë. Në vendin e 3-të vendoset Izraeli, me 15 pikë, në vendin e 4-t Bjellorusia me 12 pikë, ndërsa Kosova e sheh veten në vendin e parafundit, në grupin I, të ksaj fazë kualifikuese, me vetëm 11 pikë, duke parakaluar kështu vetëm Andorrën, që ka arritur të grumbullojë 2 pikë.

TË FUNDIT
4 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

19 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
19 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ