Dardanët nisin përgatitjet për ndeshjen me Zvicrën

INA
INA

14/11/2023

Pas fitores kundër Izraelit (1-0), Kombëtarja e Kosovës sot u rikthehet stërvitjeve.

Dardanët më 18 nëntor do të ndeshen me Zvicrën në Basel, në një tjetër sfidë të rëndësishme për kualifikuset e Evropianit “Gjermania 2024”.

Futbollistët e drejtuar nga përzgjedhësi Primozh Gliha, në Kampin Nacional në Hajvali, sot do të mbajnë stërvitje e zakonshme para duelit me zviceranët, stërvitje që nis në orën 15:00.

Pas ndeshjes me Zvicrën, Kosova më 21 nëntor në “Fadil Vokrri” përballet me Bjellorusinë, në ndeshjen e fundit të këtij cikli garues.

Kujtojmë se Kosova ka 10 pikë nga 8 ndeshje të zhvilluara dhe zë pozitën e pestë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ