Ja si duket darka e një fëmije 2 vjeçar në Spitalin e Fëmijëve Kozle (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

08/08/2023

Në grupin “Shëndeti – Maqedoni” në rrjetin social fejsbuk është shpërndarë një foto e një vakti që i është dhënë një fëmije dy vjeçar në Spitalin e Fëmijëve në Kozle në Shkup, përcjell INA.

Vakti, i cili përbëhej nga speca të pjekur ose të skuqur dhe një fetë djathë, shkaktoi një protestë publike.

“Pakujdesi totale. Nuk po fundosemi më, por jemi të fundosur thellësisht në fund. Katastrofë!”, thuhet në postimin e shoqëruar me foto. (INA)

 

 

TË FUNDIT
12 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
34 minuta
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
36 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
42 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

ME TE LEXUARA

20 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 ditë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
13 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
23 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
2 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
19 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
4 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
23 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ