Darko Pançev befason për lojtarin shqiptar: E lexova edhe deklaratën e tij (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

23/11/2023

Legjenda e futbollit maqedonas, Darko Pançev, gjatë gjithë ciklit kualifikues për kualifikimin në Kampionatin Evropian 2024, ka analizuar ndeshjet e kombëtares së Maqedonisë së Veriut në grup me gjigantët e futbollit evropian Angli, Itali dhe Ukrainë.

Ndeshja e fundit ndaj një prej kombëtareve më të fuqishme në botë për momentin, Anglia dhe barazimi (1:1) në Shkup, është padyshim më shumë se një moment pozitiv nga këto kualifikime.

“Ndeshja me Anglinë është sigurisht e paharrueshme nga disa aspekte, rezultati është edhe më fantastik. Pamje spektakolare të stadiumit, tribuna plot. Atmosferë dhe brohoritje siç i ka hije në pritje të ish-kampionit të botës dhe kombëtares kryesuese të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024 në Gjermani. Urime tifozëve të futbollit. Për dy orë Shkupi ishte një metropol i vërtetë futbolli” – thotë mes të tjera Pançev, transmeton media maqedonase “Ekipa.mk”.

Ai flet edhe për futbollistin shqiptar Enis Bardhi, njëherësh kapiten i Maqedonisë

“Dhe, nëse do ta analizonim më në detaje ndeshjen e fundit, fillimi nuk ishte aq i sigurt, por me kalimin e kohës loja u stabilizua. Lojtarët tanë të rinj pa eksperiencë u shoqëruan më mirë me futbollistët anglezë me famë botërore, kështu që pas disa aksioneve të suksesshme merituam shpërblimin me një penallti më se të justifikuar dhe shndërrimin e suksesshëm të Bardhit, edhe pse portieri kundërshtar arriti të mbronte në momentin e parë. Deri në golin e pësuar për fat të keq, më shumë autogol, po luajmë më mirë dhe me siguri. E lexova edhe deklaratën e kapitenit Enis Bardhi, cili është respekti dhe mendimi i tyre për përzgjedhësin, thotë shumë dhe ata që do ta marrin vendimin duhet ta kenë parasysh” , thotë Darko Pançev.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ