Dashuria ndaj Barçës, Çavi heq dorë nga dëmshpërblimi prej 8 mln euro!

INA
INA

30/01/2024

Sipas “Diario Sport”, trajneri Çavi Hernandez do të heq dorë nga tetë milionë euro për pjesën e mbetur të kontratës së tij, deri në vitin 2025, ndërsa stafi i tij stërvitor do të heq dorë nga 4 milionë euro që do të paguheshin edhe sezonin e ardhshëm.

Kjo vjen pasi Çavi hoqi dorë nga 5 milionë euro për të përfunduar kontratën e tij me klubin e mëparshëm “Al-Sadd” për të lehtësuar një marrëveshje, pasi ata nuk mund të përballonin klauzolën e tij të lirimit.

Presidenti i Barcelonës, Zhoan Laporta, një ditë pas njoftimit të tij tha se Çavi vazhdoi të ishte ‘njeriu i klubit’ dhe sigurisht gatishmëria e tij për të lënë para në tryezë bën një ndryshim të madh për Barcelonën.

Nëse do të kishin vendosur ta shkarkonin, kjo mund t’i kishte penguar edhe më tej këtë verë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ