Dauti: Protesta para Gjykatës dhe Qeverisë nëse s’ka vendim për rastin “Alfa”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Ramiz Dauti, dëshmitar në rastin “Alfa”, ka paralajmëruar organizimin e protestave para Qeverisë dhe Gjykatës Penale në Shkup, nëse deri në fund të javës tjetër nuk merret vendim për kërkesën e mbrojtjes, e cila përmes ekspertizës së kryer jashtë vendit për këtë rast synon rigjykimin e lëndës, shkruan gazeta LAJM.

“Deri në fund të javës së ardhshme kemi me prit përgjigje për shkak se lënda jonë është në Gjykatën Themelore, nuk ka pse të zvarritet më tepër. Nëse deri në fund të javës tjetër nuk ka ndonjë informacion konkret për marrjen e vendimit atëherë duhet të mendojmë për protesta. Besoj nëse fillojmë me protesta do të bëhet bllokimi i rrugëve para Gjykatës, në Qeveri, deri në ditën kur të merret vendimi”, tha Dauti për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
4 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
4 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
7 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

12 orë
Bexheti: Po krijohet një qeveri pa legjitimitet etnik!
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
12 orë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
11 orë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)
4 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
16 orë
Zjarri në afërsi të Kërçovës ende aktiv

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ