Dauti: Rasti “Alfa” po zvarritet sepse nuk i kemi 11 milion euro (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Ramiz Dauti, dëshmitar në rastin “Alfa” i është drejtuar me një apel publik Gjykatës Themelore Shkupi 1 përmes të cilin bën thirrje për rigjykimin e këtij procesi gjyqësor, pas ekspertizës së bërë për këtë rast. Në një prononcim për gazetën LAJM, Dauti tha se të dënuarit në rastin “Alfa” nuk kanë fajtorë për veprën që ju ngarkohet dhe nga gjykata kërkojnë drejtësi, jo mëshirë. “Ne nuk kemi 11 milion për ta blerë lirinë siç bënë ditëve të fundit disa persona që kanë kryer vepra penale”, tha mes tjerash Dauti për gazetën LAJM.

“KËRKES PUBLIKE DERI TE GJYKATA THEMELORE SHKUPI 1 DHE QEVERIA!
RASTI “ALFA” te meret seriozisht dhe te jepet vendim.
Nuk ka Asnje arsye per zvaritje gjithcka qe eshte kerku nga ne e kemi kompletu dhe e kemi dorzu.
Te e fundja,ne nuk po kerkojme meshire nga ju as favore.Ne KERKOJME VETEM DREJTESI,ne baze te fakteve dhe deshmive te Reja.
11 milion € ne nuk i kemi as nuk ja kena borxh askujt.
Ky rast do te ndjeket edhe nga instancat me te larta nderkombetare,andaj mos luani me jetë njerëzish mos kalkuloni me njerz te pafajshem JO MËSHIR POR DREJTESI!”, thuhet në apelin publik që Ramiz Dauti e ka publikuar në Facebook.
GJYKATA THEMELORE SHKUPI 1 DHE QEVERIA!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

INFO

NA NDIQ