De Bryjne: S’ka presion, do të bëjmë një ndeshje të shkëlqyer në Stamboll

INA
INA

5 Qershor, 2023

Kevin de Bryjne është optimist se Mançester Siti mund ta bëjë edhe më të paharrueshëm këtë sezon, duke fituar tripletën të shtunën kundër Interit.

Mesfushori belg fitoi Kupën e tij të dytë FA që kur është transferuar në “Etihad” në vitin 2015. Trofeu më i vjetër futbollistik në botë është i dyti për “qytetarët” këtë sezon, pasi muajin e shkuar vulosën titullin e tretë radhazi të Premier Ligës. Tani asistuesi më i mirë në Europë këtë sezon i vë syrin edhe trofeut të Ligës së Kampioneve, i cili do të diskutohet mes Sitit dhe Interit në finalen e Stambollit më 10 qershor.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë presion”, tha De Bryjne kur u pyet për fitimin e tripletës nga skuadra e Guardiolës. “Ne kemi pasur një sezon të shkëlqyer deri tani dhe do të përpiqemi dhe të jemi gati sa më shumë që të jetë e mundur për të shkuar në Stamboll dhe luajtur një ndeshje tjetër të shkëlqyer. Ka qenë një sezon i pabesueshëm dhe shpresojmë që të bëjmë edhe më të mirë”, tha 31-vjeçari.

De Bryjne ka luajtur në 9 ndeshje në Ligën e Kampioneve këtë sezon, duke shënuar 2 gola dhe dhuruar 7 asiste. Ai ishte vendimtar në gjysmëfinalen kundër Realit me golin e barazimit që shënoi në sfidën e parë në “Bernabeu” (1-1).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ