De Gea, afër transferimit në Arabinë Saudite

Picture of INA
INA

08/07/2023

David de Gea pritet të jetë ylli i radhës që do të transferohet në Arabinë Saudite.

Spanjolli është lojtar i lirë që nga 1 korriku, kur edhe i skadoi kontrata me Manchester Unitedin, transmeton Gazeta Express. De Gea është në bisedime për kontratë të re, por ai pritet që të largohet këtë verë pasi “Djajtë e Kuq” janë afër transferimit të portierit të Interit, Andre Onana.

Kësisoj, “Sky Sports” ka raportuar se sipas të gjithave gjasave, “gardiani” spanjoll do të nënshkruajë me Al-Nassr. 32-vjeçarit thuhet se i është ofruar pagë javore prej 300 mijë eurosh.

Ish-portieri i Atletico Madridit besohet se ka marrëveshje në parim me klubin nga Arabia Saudite.

David de Gea nga viti 2011 ishte pjesë e Manchester Unitedit.

TË FUNDIT
30 minuta
Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

ME TE LEXUARA

6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

LEXO MË SHUMË

Sylvinho silvinjo

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

INFO

NA NDIQ