De Gea po mendon pensionimin

ina-online
ina-online

22/09/2023

Portieri David De Gea ka gjasa të mëdha të tërhiqet nga futbolli aktiv, ka njoftuar “Marca” të premten. Bëhet e ditur se spanjolli është i vendosur të pensionohet, nëse së shpejti nuk pranon një ofertë për të qenë numri një në portë në ndonjë ekip të madh evropian.

Aktualisht, De Gea është lojtari i lirë, pasi në fund të edicionit të shkuar i ka skaduar kontrata me Manchester Unitedit.

Ai ka pasur oferta të shumta por të gjitha i ka refuzuar deri më tani, pasi ato nuk ishin prej skuadrave të njohura të Evropës. 32-vjeçari është i vendosur për të qenë pjesë e ndonjë ekipi të njohur, në të kundërtën do të varë këpucët në gozhdë.

Ai prej vitit 2011 ka luajtur te Manchester Unitedi, ndërsa karrierë ka bërë edhe te skuadra e Atletico Madridit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

Inzaghi 1

Inzaghi: Përqafova të gjithë futbollistët, sukses i merituar

inter-16-650x358

Inter mposht Napolin, rimerr kryesimin në Seria A

Napoli rrahmani

“Dy gabime kundër Napolit, arbitri dhe VAR kishin një ditë të keqe”

fc shkupi

Shkupi fiton derbin e madh shqiptar

INFO

NA NDIQ