De Jongi i lumtur me synimet e Barcelonës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Pas eleminimit nga UEFA Champions League që në fazën e grupeve e më pas në raundin e 1/16-ve, të UEFA Europa Leauge nga Manchester United, tashmë të vetmit trofe të mbetur për Barcelonan janë La Liga dhe Kupa e Mbretit.

Për mediat, “tulipani” i mesfushës “katalanase”, Frenkie de Jong u shpreh se edhe pse pas eleminimit nga garat Evropiane, nëse Barcelona arrin të fitojë të tre trofetë në Spanjë do të ishte diçka e jashtëzakonshme, me “blaugranat” që arritën të fitonin trofeun e parë, Superkupën e Spanjës, në fillim të këtij viti.

“Nëse fitojmë tre tituj në Spanjë, do të jetë një sezon i jashtëzakonshëm pasi mundëm skuadra të mëdha si Real Madrid dhe Atlético .

Por në garat evropiane, Barça duhet të performojë shumë më mirë, dhe ne e dimë këtë.

Prisja që ne të shkonim shumë më tej në Ligën e Kampionëve, por dy vitet e fundit kanë qenë të tmerrshme, sepse nuk u kualifikuam nga grupi i Champions League dhe u zbritëm në Europa League. Duhet të përpiqemi për më shumë na lejon skuadra, sidomos këtë vit.

E dimë që ishte faji ynë dhe shpresojmë që vitin e ardhshëm rezultati të jetë më i mirë”,- tha në fjalët e tij, Frenkie de Jong.

TË FUNDIT
7 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ