De la Fuente: Ekipi im është më i miri, edhe Franca ka potencial të jashtëzakonshëm

Picture of INA
INA

09/07/2024

“Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë. Për mua, ekipi im është më i miri, por para nesh kemi një ekip të madh që është po aq i mirë. Unë do të mendoj se skuadra ime është më e mira edhe nëse na eliminojnë.

Franca? Unë analizoj potencialin e ekipit dhe ka potencial të jashtëzakonshëm”, deklaroi trajneri i Spanjës Luis de la Fuente, në prag të gjysmëfinales së Euro 2024 kundër Francës.

“Po rikuperohemi mirë por ka vetëm pak ditë, është i njëjti problem për të gjithë. Të shohim si do të jemi nesër, motivimi të ndihmon të kapërcesh çdo fatkeqësi. Jemi të përgatitur për ndeshjen. Fizikisht Franca është një nga më të fortat. ne i njohim lojtarët dhe dimë si të sillemi me ta,” shpjegoi ai.

TË FUNDIT
5 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
8 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
8 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
9 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

5 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
9 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
9 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
9 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ