De La Fuente, pas përmbysjes ndaj gjeorgjianëve: Mund të kishim fituar 9-1, tani e ka radhën Gjermania

Picture of INA
INA

01/07/2024

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, foli në fund të fitores 4-1 të skuadrës së tij ndaj Gjeorgjisë, në 1/8 finale të “Euro 2024”: “Jemi shumë të lumtur, e dinim se sa e rëndësishme ishte të jemi këtu dhe e dëshmuam këtë, edhe nëse ndeshja mund të kishte përfunduar 8 ose 9-1.

Gjeorgjianët janë ekip i rrezikshëm në kundërsulm, por ne dhamë gjithçka në fushë dhe e merituam. Suksesi është falë djemve, mund t’iu përcjell idetë e mia për futbollin, pastaj janë ata që dalin në fushë dhe bëjnë mirë. Ishte e vështirë me mënyrën se si po shkonte ndeshja, por ruajtëm qetësinë”.

De la Fuente shtoi më pas: “Djemtë janë shumë të lumtur, ishte një ndeshje e rëndësishme për ne, sepse donim të arrinim në çerekfinale kundër Gjermanisë. Megjithatë, absolutisht i kemi këmbët në tokë, duhet të vazhdojmë të punojmë”.

Së fundi, për ndeshjen çerekfinale: “Në fillim mendojmë për rikuperimin e energjive, pastaj do të përpiqemi ta përgatisim ndeshjen me specifikat tona të futbollit. Pikat tona të forta janë të shumta, kemi identitet të qartë, ndaj do të garojmë edhe me një ekip të fortë si Gjermania”.

TË FUNDIT
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ