Deanoski: Sektori publik po “vlon”, do të ketë greva masive

INA
INA

24 Maj, 2023

Tërpe Deanoski, kryetar i Sindikatës së Punëtorëve të Administratëa, Organet e Drejtësisë dhe Shoqatat e Qytetarëve, tha se situata në sektorin publik po “vlon”, do të ketë greva masive nëse nuk zgjidhet situata.

“Qeveria e ka të qartë se çfarë do të ndodhë nëse situata nuk zgjidhet.

E thamë, gjendja në sektorin publik po vlon dhe presim se kush do të nisë i pari grevë. Nëse organizohet një grevë, ajo do të jetë greva masive në të gjitha aktivitetet”, tha për “TV21” Daenoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic erdogan

Vuçiqi i lutet Erdoganit që t’i ndihmojë rreth situatës në Kosovë

ramush haradinaj

AAK e Haradinajt inicon mocion votëbesimi për Qeverine Kurti

veriu i kosoves policia kosoves

Sulmohet një mjet i Policisë së Kosovës në Zveçan

rama kovacevski

Tensionet në Kosovë, Rama nga Bratislava: Po ta donit takimin “të nxehtë”, të kishit sjellë serbët

kfor rakiq

VIDEO/Ushtari i KFOR-it ia numëron Rakiqit dhunën e serbëve: S’lejojmë të përsëritet më

gazetaret veri sulm

Sulmohen gazetarët në Zveçan, goditet fizikisht gazetari i RTV21 (VIDEO)

stanishiq simatoviq

Stanishiqi dhe Simatoviqi dënohen me nga 15 vjet burgim për krime lufte në Bosnje e Kroaci

erdogan Selçuk Bayraktar

Pasardhësi i Erdoganit, dhëndri që projektoi dronet Bayraktar

veteran serb

Veteranët serb nga Beogradi si tentuan të futeshin në Leposaviq (FOTO)

INFO

NA NDIQ