Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!

Picture of INA
INA

23/05/2024

Analisti Besim Nebiu në Daily Click në TV21 tha se janë të sforcuara debatet për atë se kush e përfaqëson legjitimitetin në kampin politik shqiptare. Nebiu thotë se kjo tregon se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri.

“Në këtë rast është vështir të themi se kush është përfaqësues, kush e bën legjitimitetin. A mund të dalin këto të Frontit Europian të thonë kaq ishin votat jo shqiptare, dhe ne kemi më tepër vota shqiptare sesa VLEN-i. Andaj fjala e z.Ziadin Selës dhe fjala e përfaqësuesve të asaj, janë të bazuara në supozime. Për der sa ka luajtur Fronti Europian në kartë multietnike, ka luajtur në një ligë tjetër të futbollit, e ka të vështir tash ato rezultate që i ka bërë te kjo ligë, t’i konvertojë në këtë ligën. Sikur të ishte vështir tani njëra prej skuadrave që humb finalen, të pretendojë…sepse ajo ka luajtur në atë finale, në Ligën e Kampionëve, ashtu thoshte z.Ahmeti. Ka luajtur me kampanjë kundër VMRO-së, i ka fituar kaq deputetë. Këto deputetë janë rezultat i një sërë grupeve etnike e gjeografike. Prandaj këto debatet për legjitimitet besoj se janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri”, tha Nebiu.

TË FUNDIT
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
23 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
22 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ