Debati i ashpër mes Bellingham dhe Gavit, çfarë i kërkoi anglezi spanjollit gjatë ndeshjes

ina-online
ina-online

29/10/2023

Sot u zhvillua derbi mes Barcelonës dhe Real Madridit në atë që njihet ndryshe në botë si ‘El Clasico’.

Madrilenët arritën fitore falë dy golave të shënuar nga Jude Bellingham në pjesën e dytë, i cili po vazhdon me formë të jashtëzakonshme që prej transferimit nga Borussia Dortmund, duke dëshmuar se golat e tij nuk janë fat, por rezultat i një pune të palodhshme.

Si çdo herë tjetër, edhe kësaj radhe kjo ndeshje u përcoll me polemika të shumta si nga ana e ndarjes së drejtësisë e deri tek momentet e nervozizmit nga lojtarët e të dy palëve.

Gavi sot pati një paraqitje mjaft të mirë ndonëse Barcelona humbi, duke fituar shumë duele në fushë por edhe duke sakrifikuar veten për ekipin me disa ndërhyrje të palejueshme, të cilat lehtë mund të ndëshkoheshin nga gjqytari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ