“Hajde ikni. Keni 1000 plazhe të tjera. I urrej myslimanët”, pronari i biznesit në Mal të Zi dëbon familjen(VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

09/08/2023

Një incident i pazakonshëm ka ndodhur në një nga pikat turistike në Mal të Zi. Pronari i një biznesi ka dëbuar një familje muslimane vetëm pse ishin me mbulesë dhe se ata kishin shkuar në plazh për të marrë rreze dielli.

Dragan Gj, pronari i atij plazhi ka larguar familjen vetëm pse ishin me mbulesë apo siç tha me hixhab.

Ministri i brendshëm malazez, Filip Axhiq konfirmoi rastin ku sipas tij, pronari largoi një familje myslimane për shkak të hixhabit që kishte vajza e tyre. Ai shtoi  se fajtori për ngjarjen ishte Dragan Gj që është dërguar në ambientet e Departamentit të Sigurisë së Tivarit për deklarim.

Axhiq ka theksuar se reagimi i policisë ka qenë i shpejtë, duke shtuar se pret përgjigje nga prokuroria.

Bëhet fjalë për pishinën “Rocky Beach” në plazhin e Utjehës, ku pronari ka thënë se nuk lejohet noti me rroba dhe kjo shënohet në tabelën përballë pishinës. “Ata mund të notojnë me burka, me hixhab në det, ashtu siç bëjnë, por jo në pishinë”, tha pronari i plazhit, Dragan Gj.

TË FUNDIT
9 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
10 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
1 ditë
Deklarata e Abazoviçit për tifozllëkun për Serbinë, Berishaj: Shqiptar me prejardhje, jo me qëndrime
2 ditë
Abazoviq: Së pari jam tifoz i Shqipërisë, deklarata se “jam tifoz i Serbisë” u keqkuptua

ME TE LEXUARA

18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
10 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
9 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

LEXO MË SHUMË

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Dodik

SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit

radev

Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta

Nikolle Berishaj

Deklarata e Abazoviçit për tifozllëkun për Serbinë, Berishaj: Shqiptar me prejardhje, jo me qëndrime

Dritan Abazovic

Abazoviq: Së pari jam tifoz i Shqipërisë, deklarata se “jam tifoz i Serbisë” u keqkuptua

Mediat kroate: Në përplasjen me tifozët anglezë i përfshirë edhe djali i Vuçiç, mbrohej nga “Kobra-t” (VIDEO)

zvecan serbet flamur

DW: Mund të pasohet nga veprat kërcënimi për “Serbinë e Madhe“?

Dritan Abazovic

Abazoviq befason me deklaratën: Do të jem në stadium për ta mbështetur Serbinë kundër Anglisë

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

INFO

NA NDIQ