Debutim spektakolar për Lionel Messin edhe në MLS (VIDEO)

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

Lionel Messi ka debutuar në mënyrë sensacionale edhe në MLS, pas atij në kupë.

Inter Miami triumfoi në udhëtim te New York Red Bulls me rezultat 2-0.

Golin e parë për Miamin e shënoi Domez, që u asistua nga Allwen në minutën e 37-të.

Messi ishte në bankën rezervë dhe u inkuadrua në ndeshje në minutën e 60-të.

Ndikimi i tij ishte tashmë i dukshëm, pasi ngjalli lojën e skuadrës së tij.

Derisa po përfudonte ndeshja, shtatë herë fituesi i Topit të Artë ia doli të dyfishonte epërsinë për skuadrën e tij.

Në minutën e 89-të, Messi u asistua nga Cremaschi, për rezultatin final 2-0.

Inter Miami ka filluar ngjitjen në tabelë, pasi ishte në vendin e fundit, ndërsa tani është në të 14-in me 21 pikë, ndërsa i duhet të pozicionohet së paku në vendin e nëntë për t’u kualifikuar në play-off, në mënyrë që të ketë shansin për titull, ndërsa deri atje e ndajnë 12 pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Armend Destani

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

klubi karate kumanove bashkimi

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ